Agrokomplex 2017 - Cestujeme slovenským vidiekom

vložil: Miloslav Mucha

Autor: Ing. Martin Pikalík, PhD.

Aj tento rok sa pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR počas medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v pavilóne F predstaví prezentácia vybraných opatrení Programu rozvoja vidieka SR. Autorom ideového návrhu a priestorového spracovania pavilónu - ktorý tento rok nesie názov Cestujeme slovenským vidiekom - je opäť Centrum programov a celoživotného vzdelávania FZKI, konkrétne Monika Butková, Barbora Čakovská v spolupráci s Dominikou Titkovou - absolventkou FZKI.

Nosnou myšlienkou tohtoročnej verzie pavilónu je cestovanie. Cestovaním v čase sa prenesiete cez históriu tradičných slovenských remesiel, dozviete sa veľa o múdrosti a skúsenostiach našich predkov.

Na príklade obrích receptov vám priblížime výrobu tradičného koláča paska.

Naprieč pavilónom nebudete cestovať len v čase, ale napríklad aj na bicykli. Prezentáciou slovenských cyklotrás s úžasnými scenériami, ktoré sa určite oplatí vidieť, sa prenesiete poľami, vinicami, ovocnými sadmi a lúkami až do kvapľovej jaskyne. Počas tejto cesty sa zmenšíte a objavíte čaro fascinujúceho mikrosveta hmyzu.

Bojíte sa, že zablúdite v lese? Zachránia vás užitočné rady, ako prežiť.

Spoločnosť na cestách vám budú robiť živé zvieratá. Viete, ako komunikujú rastliny? Pokiaľ nie, interaktívnou formou vám to ukážeme.

Budúcnosť predstavuje laboratórium, kde sa dozviete veľa zaujímavých vecí - viete, prečo sa citrón neutopí a ako si vytvoriť vlastný západ slnka?

Expozícia je už tradične koncipovaná interaktívnou formou pre všetky vekové kategórie.

Tešíme sa na vás v Pavilóne F.

autori

Späť