DanubeHack 3.0 aj s prednáškou doktoranda FZKI

Author: Ing. Jozef Halva, PhD.

DanubeHack 3.0 bol tretím podujatím typu Hackathon, organizovaným v Bratislave, ktoré nadväzuje na predchádzajúce dve podujatia DanubeHack 2015 a 2016. Hlavným cieľom podujatí DanubeHack je tvorba priestoru, kde sa záujemcovia o potenciál Otvorených geoúdajov môžu stretnúť, prezentovať svoje myšlienky, znalosti a diskutovať možné smery pre ďalšiu spoluprácu, alebo projektové námety.

Podujatie bolo tento rok doplnené o sériu príspevkov s názvom "Open Data Academy". DanubeHack 3.0 tak poskytol priestor pre tvorbu nových aplikácií, služieb a údajov, vrátane inšpritatívnych príspevkov expertov z relevantných oblastí. Na pozvanie organizátorov bol požiadaný o prezentáciu a prednes príspevku na tému Reálne možnosti využitia otvorených priestorových dát na Slovensku aj Ing. Jakub Kočica, doktorand na Katedre krajinného plánovania a pozemkových úprav Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. Ten sa zúčastnil aj predchádzajúcich ročníkov, kde si výbornými umiestneniami a cenami poroty zabezpečil aj účasť na medzinárodných podujatiach Baltic Open Geo Data Hackathon v Rige a medzinárodnej konferencii GEO v Berlíne.