Do nového akademického roka s vynoveným areálom

Autor: Ing. Andrej Tárník, PhD.

Do začiatku akademického roka 2018/2019 fakulta stihla zrealizovať aj druhú etapu revitalizácie areálu objektu na Hospodárskej ulici.

Areál fakulty na Hospodárskej ulici, kde sú sústredené katedry krajinárstva prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Po kompletnom obnovení historickej budovy, v predchádzajúcich rokoch, sa tento rok dočkal revitalizácie aj okolitý areál.

Bolo vysadených 13 mladých stromov, 136 kríkov, viac ako 1000 trvaliek a 360 cibuľovín. Študenti majú k dispozícii aj viac ako 930 m2 krásneho trávnika.

„Čoskoro pribudnú aj nové lavičky a študenti si tak budú môcť tento areál vychutnať naplno. Sme radi, že sa nám darí rozvíjať nielen vzdelávanie a vedeckú činnosť, ale zveľaďovať aj priestory, v ktorých fakulta sídli. Veď okrem úprav areálu na Hospodárskej ulici prešla výraznou rekonštrukciou aj budova Katedry zeleninárstva a Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva FZKI v hlavnom kampuse univerzity,“ informuje vedenie fakulty.