EKOTOPFILM - medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji

vložil: Miloslav Mucha

Autor: Ing. Anna Báreková, PhD.

Príďte si pozrieť najlepšie svetové filmy o trvalo udržateľnom rozvoji !!!

Mesto Nitra sa stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm – Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas dvoch dní, 27.-28. februára 2018, v MLYNY CINEMAS, budú môcť pozrieť 23 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavých diskusií na tému „Domácnosť bez odpadov“ a „Neplytvajme! S hrdosťou si pýtajme slovenské“. Vstup je zdarma.

Informácie o programe sú na: http://www.ekotopfilm.sk/nitra#rdv-calendar

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm – Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji minulého roku sa konal jeho 44. ročník. Na festival sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z 30 krajín sveta, z ktorých komisia vybrala do súťaže pre týždňový program festivalu 115 filmov z celého sveta. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 40 spíkrov a viac ako 19 000 návštevníkov.

Späť