Pozvánka na kurz "Minimalizmus v živote a v škole"

Autor: Ing. Hana Zach, PhD.

Kancelária programu Zelená škola Vás pozýva na trojdňový kurz "Minimalizmus v živote a v škole", ktorý sa uskutoční 7. až 9. marca 2018 vo Vzdelávacom centre Zaježová. Príďte sa pozrieť na tému ODPAD z iného uhla pohľadu a zistiť, čo "zodpovedná spotreba a životný minimalizmus" vlastne sú. Ukážeme si spôsoby, ako ich preniesť do svojej domácnosti a následne aj do svojej školy.

Inšpirovať vás budú:

- aktivity zamerané na environmentálnu výchovu a globálne vzdelávanie, ktoré využijete v škole;

- praktické tipy a nápady zamerané na zodpovednú spotrebu;

- zaujímavý večerný hosť Juraj Hipš (riaditeľ CEEV Živica), ktorý vám predstaví existenciálnu ekovýchovu;

- učiteľka, konzultantka a bývalá koordinátorka Zelenej školy zo Súkromnej základnej školy u Filipa v Banskej Bystrici Katarína Jánošová.

Kurzom Vás prevedú lektorky programu Zelená škola Katarína Lepešková a Dorota Martincová. Viac infomácií o nich nájdete tu.

Na kurz je potrebné sa prihlásiť najneskôr do 23.2 2018 vyplnením tohto prihlasovacieho formulára. Účasť na kurze ja spoplatnená poplatkom vo výške 30EUR.