Vedenie SPU ocenilo vynikajúcich študentov

Autor: doc. Ing. Lenka Lackóová, PhD.

Zdroj: http://www.uniag.sk

Jedným z pravidelných podujatí v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít je prijatie a ocenenie študentov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena univerzity reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, športu či kultúry. Tento rok rektor SPU v Nitre Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD., na návrh dekanov fakúlt, ocenil osemnástich študentov.

Za Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva boli navrhnutí a ocenení - Bc. Ketrin Markovičová , Bc. Nina Ondrušová, Ing. Veronika Vaculová.

Bc. Ketrin Markovičová - 2. roč. Ing. štúdia v ŠP záhradná a krajinná architektúra

Patrí k vynikajúcim študentom. V apríli 2017 sa svojou prácou umiestnila na 1. mieste v rámci Študentskej vedeckej konferencie na FZKI. Svoje schopnosti v študovanom programe výrazne preukázala originálnymi výstupmi v rámci ateliérovej tvorby pri návrhoch nového stvárnenia areálu v Dropie, ako aj návrhom verejného priestranstva v Malej Mani. Spoľahlivo si plní študijné i pracovné povinnosti, je ústretová novým poznatkom a schopná ďalšieho osobnostného rozvoja.

Bc. Nina Ondrušová - 2. roč. Ing. štúdia v ŠP krajinné inžinierstvo

Dosahuje veľmi dobré študijné výsledky a je spoluriešiteľkou viacerých projektov. Zúčastnila sa na druhom ročníku Súťaže pre vodu a so svojím tímom obsadila 2. miesto s témou Mokraď Bazén a Náhon ležiace za projektom Zázemie v Spišskej Novej Vsi. Myšlienkou návrhu bola revitalizácia mokrade, vyriešenie ekologického a estetického návrhu z dôvodu zachovania fauny a flóry a ich doplnenie. V diplomovej práci sa venuje riešeniu regionálnych zdrojov vody v prešovskom kraji a v oblasti Spiša.

Ing. Veronika Vaculová - 3. roč. PhD. štúdia v ŠP záhradná a krajinná architektúra

Patrí medzi zodpovedné a aktívne študentky. Aktívne sa zapája do riešenia vedeckovýskumných projektov riešených na katedre. V roku 2016 absolvovala študijný pobyt na Louisiana State University v USA a v roku 2017 študijný pobyt na Univerzite v Krakove. Ako predsedníčka študentskej rady FZKI sa významne podieľa na usporiadaní pravidelných študentských akcií a fakultných prezentačných podujatí. Patrila medzi aktívne študentky, ktoré sa v roku 2017 podieľali na príprave grantu pre získanie podpory z Tesco nadácie a úspešného Grantu Nadácie Slovenskej sporiteľne - Oddychové a reprezentatívne átrium v komplexe SPU, ktoré je už zrealizované.