Viete ktorý park je najkrajší na Slovensku?

Autor: Ing. Andrej Tárník, PhD.

Foto: SZKT

Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu už po tretí krát vyhlasovala súťaž o najkrajší park, záhradu a detail roka. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo v Nitre. A práve ľudia spojení s Nitrou si odniesli aj najviac cien. Päť členná medzinárodná porota totiž medzi víťazov vybrala mnoho absolventov nitrianskej Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

V kategórii park roka bola ocenená revitalizácia parčíka na Bosákovej ulici v Bratislave. Autormi projektu sú Ing. Tamara Reháčková, PhD. a Ing. Miloš Kedrovič. Spomedzi záhrad najviac bodovala tá pri rekreačnej chate na Zelenej vode od autorov Landscape Design. V kategórii detail roka najviac zaujala práca Ing. Petra Pasečného a jeho 3D plot.

Práve absolventi nitrianskej FZKI obsadili všetky víťazné miesta v kategórii detail roka a umiestnili sa tiež v kategórii záhrada roka. Keďže „Nitrania“ sa v tejto súťaži umiestňujú na popredných priečkach pravidelne, svedčí to o tom, že Nitra je centrom krajinnej a záhradnej architektúry na Slovensku.

Ako nám prezradili organizátori: Každoročne vzniká množstvo nových realizácií, ktorých kvalita je v mnohých prípadoch nepochybne na vysokej profesionálnej úrovni. Ide tu len o to, aby tvorcovia našli odvahu a čas a rozhodli sa pomerať výsledky svojej práce s ostatnými účastníkmi a zviditeľniť svoju tvorbu.

ZÁHRADA V MALACKÁCH – 3. MIESTO

ZÁHRADA V MALACKÁCH – 3. MIESTO, prihlasovateľ: 2ka, s .r. o., autori projektu: Ing. Peter Pasečný, Ing. Ivana Pasečná, Ing. Erika Sekanová

Zľava: Ing. Peter Gondár, Landscape Design s.r.o., Ing. Róbert Starinský, Ing. Peter Šaffo, BONSAIGARDEN, Ing. Peter Pasečný, 2ka, s.r.o. Ing. Richard Masár, landart s.r.o.

TERASY AKO ODDYCHOVÉ ZÓNY FIRMY PIXEL FEDERATION s. r. o. BRATISLAVA

TERASY AKO ODDYCHOVÉ ZÓNY FIRMY PIXEL FEDERATION s. r. o. BRATISLAVA prihlasovateľ: Ing. Róbert Starinský autor projektu: Ing. Róbert Starinský