Významný úspech s podielom študentov FZKI SPU v Nitre

napísal

Autor: doc. Ing. arch. Roberta Štěpánková, PhD.

Drevený objekt Rampolynå v Partizánskom, na tvorbe ktorého v rámci medzinárodného workshopu 1:1, v lete 2019, spolupracovali aj naši študenti Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva a to Klaudia Dočekalová, študentka 3. ročníka bakalárskeho stupňa štúdia na študijnom programe Krajinná a záhradná architektúra  a doktorand Ing. Miroslav Čibik  pôsobiaci na Katedre záhradnej a krajinnej architektúry, zaznamenal významný úspech. Dielo, ktoré pod vedením dánskeho stolára a architekta Tobiasa Foged Permina a architektky Danici Pištekovej z ateliéru Woven navrhli a zrealizovali nádejní mladí architekti z rôznych miest a krajín, získalo prestížne medzinárodné ocenenie BigSEE Architecture Award 2020. Dielo bolo okrem zaradenia medzi ocenené v celkovej kategórii nominované aj v kategórii “Landscape Architecture“ ako najlepší projekt na ocenenie Grand Prix, čomu sa tešíme dvojnásobne.

Nadnárodné ocenenie BigSEE Architecture Award každoročne vyberá najkvalitnejšie projekty z 18 krajín Európy v kategóriách: komerčná architektúra, rezidenčná architektúra, krajinný a urbánny priestor.

Slávnostné odovzdanie cien sa uskutoční 16. októbra 2020 v Ľubľane (Slovinsko), kde budú všetky ocenené projekty aj vystavené.

Sme hrdí a gratulujeme!

Text: Miroslav Čibik a Roberta Štěpánková

foto: Karol Gwiazdowski

Späť