Aktuálne informácie

napísal

Kedy? 3. február 2023 - v piatok - v čase od 10:00 Kde? prezenčne na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva, na Tulipánovej ulici č. 7 v Nitre Čo? Pripravujeme bohatý program Máte otázky? Budeme on-line odpovedať na Vaše otázky. Chcete súťažiť? Zapojte sa do súťaže o pekné ceny...

napísal

22. ročník celoslovenskej súťaže v reze viniča hroznorodého o Zlaté nožnice sa bude konať dňa 9. februára 2023 vo vinohradoch vinárstva Dubovský & Grančič v Svätom Jure. Organizuje BS vinárske potreby s.r.o. spolu s firmou SNA Europe [Slovakia], s.r.o. (BAHCO) v spolupráci s vinárstvom Dubovský & Grančič a SPU v Nitre, Fakultou záhradníctva a krajinného inžinierstva, Ústavom Záhradníctva

napísal

Ústav krajinnej architektúry v spolupráci s Kreatívnym centrom SPU v Nitre organizuje v roku 2023 sériu online prednášok a diskusií Výberov:KA s tematickým zameraním na "Budovanie komunít a zelenej infraštruktúry". Pozývame Vás v poradí na druhú online prednášku tohto cyklu, piatok 20.1.2023 od 17:00-18:30, Katarína Slobodníková nám predstaví občiansku iniciatívu Strom darom, ktorá vznikla so zámerom chrániť zeleň verejných priestorov mesta Nové Zámky.

napísal

Srdečne Vás pozývame na otváraciu konferenciu projektu ReImaGIne podporeného z Nórskych grantov, ktorá sa uskutoční v piatok dňa 20.1.2023 o 10:00 na Ústave krajinnej architektúry FZKI SPU v Nitre (Tulipánová 7, Nitra). Cieľom projektu je založenie živého laboratória zelených inovácií, ktorého súčasťou bude zelená strecha, zelené steny, vodozádržné opatrenia a iné zelené inovácie. Súčasťou konferencie budú odborné prednášky a komentovaná prehliadka v areáli Ústavu krajinnej architektúry. Príďte sa dozvedieť viac o Nórskych grantoch a zelených inováciách.

napísal

Ústav krajinnej architektúry v spolupráci s Kreatívnym centrom SPU v Nitre organizuje v roku 2023 sériu online prednášok a diskusií Výberov:KA s tematickým zameraním na "Budovanie komunít a zelenej infraštruktúry". Séria je súčasťou doktorandského výskumu a projektu Erasmus+ Learning Landscapes. Prvým prednášajúcim bude Attila Tóth, ktorý dňa 13.1.2023 o 17:00 predstaví občiansku iniciatívu zameranú na zveľaďovanie zelene na vidieku, z ktorej v roku 2020 vzišlo občianske združenie ViZia - Vidiecka zelená infraštruktúra, ktoré už 4. rok zveľaďuje Park rodín v Tvrdošovciach a minulý rok založilo aj nový komunitný park pri nájomných bytových domoch v obci.