Aktuálne informácie

napísal

Kedy? 2. február 2024 - v piatok - v čase od 10:00 Kde? na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva, na Tulipánovej 7 v Nitre prezenčne aj on-line Čo? Pripravujeme bohatý program Máte otázky? Budeme on-line odpovedať na Vaše otázky. Chcete súťažiť? Zapojte sa do súťaže o pekné ceny...

napísal

Agroforestry – regenerating landscapes and diversifying production in Europe. 7th European Agroforestry Conference 27 – 31 MAY 2024 Brno, CZ. The submission portal will stay open until Wed 24 January midnight.

napísal

Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva s hlbokým zármutkom oznamuje, že 14. januára 2024 nás vo veku 77 rokov opustil prof. Ing. Anton Uher, PhD., bývalý dlhoročný pedagóg, uznávaný odborník v oblasti záhradníctva a zeleninárstva. Česť jeho pamiatke!

napísal

Sme radi, že sa pravidelne môžeme stretávať aj so stredoškolskými študentami. Radi s nimi spolupracujeme a radi chodíme na prednášky priamo na stredné školy. Na Strednú odbornú školu poľnohospodárstva a služieb na vidieku Žilina chodíme už pravidelne. Naši kolegovia doc. Ailer a doc. Horák obohatili stredoškolákom výučbu o prednášky na tému vínnej turistiky, resp. klimatickej zmeny.

napísal

Študenti programu krajinné inžinierstvo so zameraním na odpadové hospodárstvo zavítali na exkurziu do firmy Ecorec Slovensko, ktorá sa zaoberá úpravou odpadu a jeho ekologickým spracovaním na odpadové palivá, ktoré sa ďalej energeticky zhodnocujú v cementárenskom priemysle.