Prijatie zahraničných hostí z Harper Adams University (UK), Ain Shams university (Egypt) a Siedlce University of Natural Sciences and Humanities (PL) na FZKI

Autor: Ing. Mária Bihuňová, PhD.

Dňa 23.4.2018 sa pedagógovia z Harper Adams Unviersity UK (Dr. Laura Vickers a Dr. Paula Misiewicz) stretli s prodekankou pre zahraničné vzťahy Ing. Máriou Bihuňovou, PhD. , s ktorou hovorili o možnej spolupráci v oblasti výskumu a študentských a učiteľských mobilitách. Následne svoju univerzitu a zameranie prezentovali na Katedre zeleninárstva (KZ) a Katedre ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva (KOVV). Stretnutie bolo o to zaujímavejšie, že mali možnosť diskutovať aj s profesorom Sami Shehata z Národného výskumného centra Ain Shams university v Egypte, ktorý je na KZ na výskumnej stáži. Stretli sa aj s výskumníkmi z univerzity v Siedlici, ktorí na FZKI práve realizujú Erasmus + mobilitu (prof dr hab.Jolanta Franczuk , prof. UPH, dr hab. Anna Zaniewicz-Bajkowska, dr hab., Robert Rosa, prof. UPH , Mgr Krystyna Chromińska).