Letná škola v Campobasso na Universitá degli Studi del Molise
22.06.2017
V dňoch 05.-10.06.2017 sa uskutočnila v talianskom meste Campobasso letná škola na Universitá degli Studi del Molise, ktorej sa zúčastnili za Slovenskú poľnohospodársku univerzitu doktorandi FZKI a FAPZ pod záštitou FEŠRR
Author: Ing. Jakub Pagáč
V dňoch 05.-10.06.2017 sa uskutočnila v talianskom meste Campobasso letná škola na Universitá degli Studi del Molise, ktorej sa zúčastnili za Slovenskú poľnohospodársku univerzitu doktorandi FZKI a FAPZ pod záštitou FEŠRR.
Letná škola je zameraná na medzinárodnú spoluprácu univerzít euro-ázijských krajín na ochranu pôd - International university cooperation on land protection in European-Asiatic countries (IUCLAND). Tohtoročná téma sa sústredila na Degradáciu pôd. Počas celého týždňa prebiehali prednášky od profesorov z UNIMOL, ale aj od zahraničných lektorov z Číny, Kazachstanu, Kirgizska a Chorvátska, ktorí sa spolu s ich študentmi zúčastnili tejto letnej školy.
Posledný deň bol vyčlenený na odbornú exkurziu na farmu v blízkosti mesta Campobasso, kde nám predviedli bezorbové obrábanie pôdy, pôdne horizonty v dvojmetrovej hĺbke a ukážku simulácie dažďa. Taktiež sme boli pozvaní na ochutnávku syrov a mliečnych výrobkov od majiteľov farmy.
Letná škola sa uskutočnila s podporou programu Erasmus+ (ref.no. 561841-EPP-1-2015-1-IT-EPPKA2-CBHE-JP). Za odbornú spoluprácu ďakujeme rektorovi UNIMOL prof.G. Palmieri a koordinátorom projektu prof.C.M. Colombo a prof. A. Belligiano