Aktuálne informácie

napísal

V týchto dňoch sa dožíva krásneho životného jubilea, 90 rokov, náš bývalý kolega, pedagóg, vedec, nestor slovenského ovocinárstva Dr.h.c. prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc.

napísal

Tak ako každý rok, aj tento fakulta organizuje Deň otvorených dverí 2022, kde privíta záujemcov o štúdium. Kedy? 4. február 2022 - v piatok - v čase 10:00 - 11:30 hod. Kde? On-line, Pripoj sa v čase 10:00 – 11:30.

napísal

V súťaži LAURUS 21 uspeli aj študentky našej fakulty Anna Kulperová a Andrea Varga. V silnej česko-slovenskej konkurencii sa v kategórii "Střední měřítko" dostali do finále, kde súperia s tromi ďalšími projektmi z Českého vysokého učení technického a Českej zemědělskej univerzity v Prahe. Porotcov zaujala ich ateliérová práca Green Center of Poľný Kesov (vedúci ateliéru: doc. Attila Tóth). Vyhlásenie víťazov sa uskutoční v januári 2022.

napísal

Na zasadnutí Vedenia SPU v Nitre, ktoré sa konalo 13. decembra, rektorka SPU doc. Klaudia Halászová odovzdala dekréty desiatim novým docentom. Menovaná bola aj doc. Ing. Elena Aydin, PhD., z Ústavu krajinného inžinierstva (študijný odbor: krajinárstvo).

napísal

Kolegovia z Ústavu záhradníctva (ÚZ) sa počas októbrovej oberačky 2021 rozhodli zariskovať a ponechali na 150 kroch viniča hrozno odrody Cabernet Sauvignon - že vyskúšajú vyrobiť ľadové víno. Hrozno samozrejme ochránili pred škodcami zasieťovaním. Risk sa oplatil.